„Google“ įspėja apie draudimą „Huawei“ bendrovei

Draudimas „Huawei" bendrovei
Draudimas „Huawei” bendrovei

Atrodo, kad „Facebook“ taip pat įsitraukė į „Huawei“ dramą, o „Google“ susirūpino dėl „Huawei“ ruošiamo „Android“ hibrido.

„Reuters“ teigimu „Facebook“ pranešė, kad „Huawei“ nebegalės iš anksto įdiegti programų mobiliuosiuose įrenginiuose. Tokių kaip pagrindinė „Facebook“ programa, „WhatsApp“ ir „Instagram”. Ir prisideda prie JAV bendrovių, nutraukiančių ryšius su Kinijos technologijų gigantu, sąrašo.

Praėjusį mėnesį prezidentas Donald’as Trump’as iškėlė draudimą „Huawei”. Jis susijęs su JAV saugumo klausimais – „Huawei“ mobilieji įrenginiai kelia šnipinėjimo riziką JAV. Nors vėliau pripažino, kad viską aptarus su „Huawei”, leis jai įsitraukti į prekybinį susitarimą.

„Huawei” planas B – alternatyvi operacinė sistema

„Huawei” neužtikrinant saugumo reikalavimų, „Facebook“ siekia blokuoti, gamykloje esančiuose „Huawei” mobiliuosiuose įrenginiuose, iš anksto įdiegtas savo programas. Esami mobiliųjų įrenginių savininkai vis tiek galės atsisiųsti, naudoti ir gauti „Facebook“ programų atnaujinimus. Kitaip tariant, „Facebook“ tiesiog nenori, kad „Huawei“ iš anksto įdiegtų programas į mobiliusius įrenginius.

„Google“ neseniai gavo laikiną licenciją, kad galėtų išsiųsti saugos atnaujinimus į naudojamus „Huawei“ telefonus. „Google“ paslaugos vis dar iš anksto įdiegtos ankstesniuose „Huawei“ mobiliuosiuose įrenginiuose. Įdomu, tai kad „Google“ vadovai yra susirūpinę, jog šis draudimas susijęs su „Huawei“ bendrove, gali sukelti didesnę saugumo riziką.

„Huawei” operacinę sistemą pavadins „Ark OS“

„Google“ siekia, kad Donald’o Trump’o administracija padarytų išimtį draudimui. Ji yra susirūpinusi dėl to, kad jei „Huawei“ negalės įdiegti „Android“ naujinių, kompanija sukurs suklastotą „Android“ versiją “Ark OS”, kuri bus labiau pažeidžiama įsilaužėliams.

Vis tik įdomu, ar „Google“ veikia savo pačių interesais, siekiant užkirsti kelią pagrindinio „Android“ hibrido gimimui.

Bet kuriuo atveju aišku – „Huawei“ draudimas vis dar taikomas, o jo poveikis yra plataus masto.