Rudenį planuojama pristatyti naująją „Huawei” mobiliųjų įrenginių operacinę sistemą

Bendrovė „Huawei” yra pasirengusi pakeisti savo gaminamuose mobiliuosiuose įrenginiuose „Android“ operacinę sistemą. Ji planuoja išleisti savo operacinę sistemą pritaikytą mobiliesiems įrenginiams jau rugpjūčio mėn. Taip nuspręsta todėl, kad bendrovė „Huawei” susidūrė su saugumo užtikrinimo problemomis ir buvo įtraukta į JAV prekybos departamento subjektų sąrašą. Tai neleidžia bendrovei JAV įsigyti dalių, komponentų ir programinės įrangos be vyriausybės licencijos.

„Huawei" operacinė sistema "Ark OS"
„Huawei” operacinė sistema “Ark OS”

Šaltinis „Global Times“ patvirtino, kad „Huawei“ išleis „HongMeng OS“ operacinę sistemą ir Kinijoje, ir kitų šalių vartotojams pritaikytą operacinę sistemą. „Huawei“ atstovas Richardas Yu patvirtino, kad bendrovė jau nuo 2012 metų kuria „Android“ operacinės sistemos alternatyvą. Naujoji operacinė sistema bus parengta iki šių metų rudens.

„Huawei" operacinė sistema "Ark OS"
„Huawei” operacinė sistema “Ark OS”

Gamintoja „Huawei“ jau yra užpildžiusi paraišką „EUIPO” (Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyba), tad neturėtų kilti problemų patentuojant prekių ženklų „HUAWEI ARK OS,” „HUAWEI ARK”, „ARK“ ir „ARK OS” pavadinimus.

„Huawei" operacinė sistema "Ark OS"
„Huawei” kuria operacinę sistemą “Ark OS”

Vaizdai, kaip gali atrodyti „Huawei Ark OS”

„WinFuture“ praneša, kad „Huawei“ kovo mėn. pateikė Vokietijos patentų ir prekių ženklų biurui (DPMA) mobiliojo įrenginio sąsają. Paraišką patentavimui sudarė daugybė ekrano kopijų, kurios atskleidė, kad tai nėra šiuo metu „Huawei“ mobiliuosiuose įrenginiuose naudojama „Android“ sąsaja.

Ekrano nuotraukose matyti „Android“ programėlė. Tačiau nėra tiksliai aišku, ar tai „Huawei“ nauja operacinė sistema su „Android“ palaikymu. Taigi, galima tik spėlioti, kad nuotraukose – „Ark OS“.

Mobilieji įrenginiai, kuriuose veikia „Ark OS“, gali palaikyti tik kai kurias „Android“ programas. „Huawei“ neturės „Google Play“ paslaugų licencijos. Atsižvelgdama į šią naujieną, bendrovė „Google“ pranešė apie galimą rizika, susijusią su „Huawei“ įrenginiuose naujai patentuota operacine sistema. Įvardindama saugumo pažeidimų galimybę, jei „Huawei“ įrenginiai negalės tiesiogiai gauti „Google“ saugos naujinimų.

Galima pastebėti, kad vienoje iš ekrano kopijų, matyti „Android Green Alliance”. Tai grupė, susidedanti iš „Huawei“ ir kitų Kinijos bendrovių, tokių kaip „Tencent“ ir „Alibaba“. Ji buvo sudaryta kuriant „Android“ programinės įrangos kokybės ir dizaino standartus.