„Garmin Vivoactive 3“ apžvalga. Išmanusis laikrodis kasdienai ir sportui

„Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis
„Garmin Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis

„Garmin“ sukūrė subtilios išvaizdos, stilingą „Vivoactive 3“ išmanųjį laikrodį su GPS imtuvu, pulsometru, apmokėjimo sistema bei integruotomis sportinėmis funkcijomis, leidžiančiomis įvertinti aktyvumą, pasirenkant įvairias veiklas – nuo važiavimo dviračiu gryname ore ar patalpoje iki slidinėjimo ar snieglenčių sporto.

„Garmin Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis savo išvaizda primena standartinį laikrodį, tačiau skirtas sportui, turintis daugybę funkcijų – išmaniuosius pranešimus, bekontakčio apmokėjimo funkciją „Garmin Pay“ taip pat miego stebėjimo ir streso lygio matavimo galimybes. Nenuostabu, kad „Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis subalansuotas sportui. „Garmin“ – vienas aukščiausiai vertinamų prekės ženklų tarp sporto atstovų.

Palyginimui, „Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis gali konkuruoti su „Apple Watch3“ ir „Fitbit Ionic“. Jie nėra identiški, bet visi trys išmanieji laikrodžiai skirti sportui, puikiai atrodo ir sukurti, kad būtų jaučiamasi patogiai 24 valandas per parą. „Garmin Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis gali būti favoritas, todėl apžvelgsime šio daugiafunkcinio išmaniojo laikrodžio techninius duomenis, išvaizdą ir kitus parametrus.

„Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis
„Garmin Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis

„Garmin Vivoactive 3“ vertas dėmesio

Pirmą kartą „Garmin Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis pristatytas – 2017 metų lapkričio mėnesį. Trijų skirtingų spalvų – juoda silikonine apyranke ir tamsiai pilkos spalvos korpusu arba nerūdijančio plieno korpusu ir balta silikonine apyranke ir nerūdijančio plieno korpusu.

„Garmin Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis savo dydžiu yra šiek tiek mažesnis, nei panašūs išmanieji „Fitbit Ionic“, „LG Watch Sport“ ar „Apple Watch 3“ laikrodžiai. Siekiant įsigyti išmanųjį įrenginį turintį platų įvairaus aktyvumo veiklų pasirinkimą ir leidžiantį stebėti fizinį aktyvumą itin tiksliai, „Fenix 5X“ puikus pasirinkimas, tačiau kainuoja itin brangiai. Kita vertus, ieškant tik įrenginio bėgiojimui ir nieko daugiau nereikalaujant, galima pasirinkti žemesnės kainos alternatyvą „Forerunner 30“. Tačiau dauguma sportininkų norėtų pasirinkti aukso vidurį, todėl tikslinga apsvarstyti „Garmin Vivoactive 3“ išmaniojo laikrodžio pasirinkimą.

„Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis
„Garmin Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis

Išvaizda

Sveriantis 43 gramus, nerūdijančio plieno korpusu „Garmin Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis pranašesnis ir pažangesnis, nei jo gana pigiai atrodantis pirmtakas „Garmin Vivoactive HR“. „Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis savo išvaizda atrodo kaip niekuo neišsiskiriantis paprastas laikrodis, nors savo viduje talpina išmanias funkcijas ir jutiklius bei yra apvalus, ne taip kaip „Fitbit Ionic“ ar „Apple Watch 3“, kurių išvaizda kvadratinė.

11,7 mm aukščio „Garmin“ „Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis tiesiog priglunda prie riešo, o itin lanksti silikoninė apyrankė užtikrina patogumą sportuojant bei nakties miego metu. Apyrankė lengvai užsisega ir atsisega, tačiau užsegimas – tvirtas, puikiai laikosi net ir bėgant, plaukiant ar intensyviai sportuojant.

„Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis
„Garmin Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis

„Garmin Vivoactive 3“ išmaniojo laikrodžio ekranas turi 240 x 240 pikselių ir yra 1,2 colio dydžio, tai tinkamiausia įvairios apimties riešams. Kaip ir daugelis kitų „Garmin“ laikrodžių, „Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis turi spalvotą transflektinį ekraną. Pradžioje vaizdas atrodo šiek tiek tamsus, ypač lyginant su „Fitbit Ionic“ OLED ekranu, tačiau toks sprendimas buvo priimtas, dėl to, kad būtų palengvintas matomumas net ir apšviečiant tiesioginiams saulės spinduliams, o taip pat ir siekiant prailginti baterijos tarnavimo laiką. Ekranas visuomet įjungtas, bet blyškus. Foninis apšvietimas įsijungia, kai paverčiamas riešas. Naudinga norint greitai patikrinti koks laikas. „Corning Gorilla Glass 3“ ekranas – patvari įrenginio detalė, atlaikysianti net sunkiausią treniruočių sesiją.

„Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis
„Garmin Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis

Aplink ekrano kraštą – linijos, jos parodo, kur yra valandos. Skirtingai nuo daugelio panašių įrenginių, ekrano pusėje yra tik vienas mygtukas. Privalumas, kad galima pasirinkti – ar norima, kad jis būtų nukreiptas į kūną, ar atsuktas į riešą ir ranką. „Vivoactive 3“ išmanųjį laikrodį nešiojant ant kairiojo riešo mygtukas lengvai pasiekiamas dešine ranka. Tai labai svarbu, nes jo pagalba galima naršyti sporto funkcijų meniu arba veikia kaip „grįžti atgal“ mygtukas.

Daliai žmonių patinka toks minimalus „Vivoactive 3“ išmaniojo laikrodžio dizainas, o kiti kaip privalumą įvardina išmaniuosius laikrodžius su daug mygtukų, tad gali būti, jog šis įrenginys jiems pasirodys neišbaigtas.

„Vivoactive 3“ išmaniojo laikrodžio vidinėje dalyje yra įkrovimo jungtis, maža ir nejuntama, taip pat integruotas ir pulsometras.

„Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis
„Garmin Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis

„Garmin Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis yra atsparus vandeniui iki 50 metrų gylio, tad plaukikams nereikia jaudintis, kad įrenginį reikia nusiimti ir vėl užsidėti.

Kai kalbama apie išvaizdą, „Garmin Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis atitinka visus keliamus reikalavimus ir pateisina kainą – aukšta kokybė ir patogumas 24 valandas per parą.

Sportas

Nors „Vivoactive 3“ išmaniajame laikrodyje integruota gausybė išmaniųjų funkcijų, tačiau tai be abejonės laikrodis sporto entuziastams su galimybe pasirinkti sportines funkcijas (važiavimas dviračiu, plaukimas, golfas, slidinėjimas). Jei atsitiktų taip, kad norimos pasirinkti sporto šakos nebūtų yra galimybė susikurti, nusprendžiant kurie pranešimai bus aktyvuoti sportuojant.

Pradėti treniruotę labai paprasta – pasirinkama veikla, paspaudžiamas mygtukas prietaiso šone, paliečiama vieną kartą, palaukiama kol GPS imtuvas įsijungs (nebent užsiėmimas vyksta uždaroje patalpoje) ir dar kartą paspaudžiamas mygtukas, kad pradėti.

„Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis
„Garmin Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis

Prieš pradedant treniruotę, galima nuspręsti ką norime matyti „Vivoactive 3“ išmaniojo laikrodžio ekrane užsiėmimo metu, tai galima padaryti nustatymuose pasirenkant skirtingus duomenų atvaizdavimus, įspėjimus, netgi pakeičiant teksto ir vaizdo spalvas. Pavyzdžiui, galima pasirinkti įspėjimą, kai širdies susitraukimų dažnis pasiekia tam tikrą tašką (puikiai tinka kardio-treniruočių metu ), o bėgikai gali būti įspėti apie jų bėgtą laiką. Baigti treniruotę taip pat labai paprasta – spaudžiamas mygtukas ant šono ir paspaudžiamas didelis raudonas „Stop“ ženklas patvirtinimui.

GPS įsijungimas gali šiek tiek užtrukti, nuo 30 sekundžių iki poros minučių. Taip yra daugelyje įrenginių, turinčių GPS, tai šiek tiek vargina, norint treniruotę pradėti iš karto. Pavyzdžiui, pasirinkus bėgimo funkciją, visa treniruotės informacija atsiranda programoje po įrenginio sinchronizavimo, tad patogu stebėti informaciją. Surinktų duomenų kiekis priklauso nuo to, kokia treniruotė pasirinkta. Pavyzdžiui – dviračio mynimas uždaroje patalpoje, matoma pagrindinė informacija – sugaištas laikas, sudegintos kalorijos, širdies ritmas krūvio metu, tačiau bėgiojimui ir kitai veiklai, kuriai reikalingas GPS signalas, bus renkami dar šie papildomi duomenys: maršrutas, tempas, širdies susitraukimų dažnio pokyčiai, tai tikras malonumas bėgikui, norinčiam stebėti pokyčius.

„Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis
„Garmin Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis

„Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis skirtingai nuo savo pirmtako „Vivoactive HR“ integruota papildoma funkcija – „VO2 maks“. Tai yra didžiausio deguonies kiekio sunaudojimo apskaičiavimas ir dažnai naudojamas kaip visuotinio tinkamumo indikatorius.

„Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis
„Garmin Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis

Kalbant apie širdies susitraukimų dažnį, „Vivoactive 3“ išmaniajame laikrodyje stebėjimas yra toks pat geras, kaip tikitės iš „Garmin“ įrenginio. Lyginant su „Fitbit Ionic“ poilsio ir treniruočių metu, abiejų prietaisų rodmenys liko nuoseklūs 2 d./min tikslumu. Kadangi širdies susitraukimų dažnis yra nepertraukiamas, galima pasitikrinti, širdies ritmą bet kuriuo paros metu. Prietaiso ekrane matomas širdies susitraukimų dažnis, taip pat širdies ritmo grafikas, tad nereikia naudotis programėle.

„Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis
„Garmin Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis

Kitas reikšmingas „Vivoactive HR“ atnaujinimas yra galimybė matuoti streso lygį, tam „Vivoactive 3“ išmaniojo laikrodžio matuokliai naudoja širdies ritmo variabilumą (HRV). Tai tik dar viena iš priežasčių, kodėl „Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis tinkamas ne tik treniruotėms. Dėl integruoto pulsometro „Garmin Vivoactive 3“ išmaniajame laikrodyje, miego stebėjimas yra tikslesnis, nes miego etapai ne tik nustatomi pagal judėjimą, bet ir pagal širdies ritmą.

„Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis
„Garmin Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis

Skirtingai nei „Apple Watch 3“ ir „Fitbit Ionic“, „Vivoactive 3“ išmaniajame laikrodyje muzikos įrašai netalpinami, tačiau gali būti naudojama muzikos valdymui iš telefono.

Baterijos tarnavimo laikas

Manoma, kad viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurių „Garmin“ pasirinko transflektinį ekraną – taupyti akumuliatoriaus veikimo laiką.

Nors „Garmin“ ekranas ne toks įspūdingas, kaip kai kurių senesnių modelių, gamintojas teigia, kad „Vivoactive 3“ išmaniojo laikrodžio baterija veiks septynias dienas naudojant įprastai ir 13 valandų, jei bus įjungtas GPS. Tai reiškia, kad nenaudojant GPS kasdien, įrenginį pakaks įkrauti kartą per savaitę, tai labai svarbu, nemėgstantiems laukti. Norint įkrauti įrenginį, „Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis sujungiamas per keturių kontaktų įkrovimo USB prievadą, esantį laikrodžio nugarėlėje.

Pranešimai

Galima nustatyti, kad bet kokio pobūdžio pranešimai iš telefono būtų rodomi „Vivoactive 3“ išmaniojo laikrodžio ekrane ir būtų galima aiškiai perskaityti, o perskaičius ištrinti. „Android“ įrenginių naudotojai gali siųsti paruoštus atsakymus, ko negali padaryti „iPhone“ vartotojai. Skirtingai nei naudojant „Apple Watch 3“, nėra galimybės kalbėti arba priimti skambučius, bet galite juos priimti arba atmesti, jei negalite pasiimti telefono.

Galima pasirinkti, kad kiekvienas pranešimas ar skambutis pasirodytų „Vivoactive 3“ išmaniojo laikrodžio ekrane arba nei vieno. Nėra galimybės pasirinkti, kad būtų rodomi tik svarbūs skambučiai ar pranešimai.

„Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis
„Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis

Sąsaja

Kartais galima pajausti, kad „Vivoactive 3“ išmaniojo laikrodžio sąsaja šiek tiek atsilieka, tačiau taip atsitinka labai retai.

Be mygtuko, esančio šone, ir galimybės naudoti jutiklinį ekraną, „Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis taip pat turi „šoninio braukimo“ sąsają. Tai reiškia, kad galima paleisti piršto klavišą žemyn mygtuko pusėje ir bus galima perbraukti per prietaiso meniu.

Šonuose yra mažų griovelių ir judant per kiekvieną meniu elementą laikrodis vibruoja, todėl jaučiasi grįžtamasis ryšys.

Galima apsilankyti „Connect IQ“ parduotuvėje ir išsirinkti įvairias programėles taip pat išvaizdos pakeitimus, valdiklius. Naršyti parduotuvėje šiek tiek nepatogu, tačiau pakankamai lengva naudotis norint atsisiųsti pasirinkimą. Atsisiuntus naują programėlę ar išvaizdos pakeitimą, reikės grįžti į „Garmin“ programą ir įtraukti ją į „Veikla ir programos“, kur bus rodoma kartu su mėgstama treniruotės veikla. Tai šiek tiek erzina, kad nėra kitų mėgstamiausių programų meniu.

„Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis
„Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis

Ilgai laukus jau galima naudotis nemokama „Garmin Pay“ mokėjimo sistema JAV, Australijoje ir Jungtinėje Karalystėje. Tai leis atlikti nemokamus mokėjimus, nenaudojant telefono ar piniginės.

Programa

„Garmin“ neseniai pradėjo taikyti naujesnę savo programos beta versiją su įvairiomis skiltimis, viena iš jų – „Mano diena“. Viršuje – treniruočių kortelės, kuriose pateikiama išsami informacija apie tai, kas šiandien atlikta.

„Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis
„Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis

Žemiau yra kortelės, kuriose pateikiama informacija apie veiksmus, streso lygį, miego trukmę, sudegintas kalorijas, širdies susitraukimų dažnį, žingsnių skaičių ir intensyvumo minutes. Žemiau – vakarykštės dienos suvestinė bei pasiekimai ir pastarųjų 7 dienų santrauka.

„Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis
„Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis

Sprendimas

„Garmin“ sukūrė „Vivoactive 3“ išmanųjį laikrodį atsižvelgdama į pagrindines auditorijas, derindama sporto stebėseną su sveikatos ir gyvenimo būdo funkcijomis bei išmaniaisiais pranešimais. Dėl to tai vienas universaliausių įrenginių. „Garmin Pay“ papildymas reiškia, kad „Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis taip pat gali konkuruoti su „Apple Watch 3“ ir „Fitbit Ionic“.

Kaip ir tikimasi iš „Garmin“ prekės ženklo, „Vivoactive 3“ išmaniojo laikrodžio pratimai ir širdies susitraukimų dažnis yra tikslūs ir itin išsamūs, todėl tokia informacija aktuali tiems, kurie domisi savo biometriniais duomenimis. „Garmin Vivoactive 3“ išmanusis laikrodis turi GPS, ilgiau tarnaujančią bateriją ir yra atsparus vandeniui, todėl jis tinka sportininkams, sporto mėgėjams.

Tai vienas geriausių, išskirtinio dizaino, puikiai pritaikomų programų ir aktyvių treniruočių stebėjimo įrenginių. Visa tai daro jį universaliu pasirinkimu, kuris tikrai gali konkuruoti su „Fitbit“ ir „Apple“.

Įsigyti Garmin Vivoactive 3 laikrodį ar sužinoti jo kainą galite apsilankę mūsų el. parduotuvėje – Garmin Vivoactive 3 kaina.