„Google“ korporacija sumokėjo 10 milijardų dolerių „Apple“ bendrovei, kad liktų numatytąja paieškos sistema


Safari iPhone X telefone

Praėjusiais metais „Apple“ bendrovės pajamos gerokai išaugo, to paties tikimasi ir 2019-aisiais. Remiantis, pelningiausio visų laikų Volstrito investicinio banko „Goldman Sachs“, naujausiomis įžvalgomis, 2018 metais penktadalis bendrovės pajamų gauta iš „Google“ korporacijos – daugmaž 9-10 milijardų dolerių – susijusių su interneto milžinės teikiama paieškos sistemos paslauga.

Šiuo metu „Apple“ yra viena didžiausių „Google“ teikiamų paslaugų naudotojų, tai sudaro daugmaž pusę „Google“ korporacijos gaunamų pajamų ir siekiant išlaikyti tokią kartelę, korporacija moka „Apple“ bendrovei milžiniškas lėšas. Tokiu būdu užtikrinama, kad „Google“ ir toliau veiktų kaip numatytoji paieškos sistema „iOS“ renginiuose ir nebūtų pasirinkta alternatyvi paieškos sistema. Toks susitarimas turi ir trūkumų, „Apple“ gali didinti kainas, o „Google“ atsisakius mokėti nurodytą sumą „Apple“ bendrovė galėtų kreiptis į „Google“ konkurentus, pavyzdžiui – „Microsoft“ ir tuomet numatytąja paieškos sistema galėtų tapti „Bing“.

Plečiantis „Apple“ paslaugų naudotojų ratui, bendrovei šis susitarimas itin pelningas, tad „iPhone“ milžinė siekdama dar didesnės naudos gali ir toliau didinti kainas.